برای قدرت بینایی از چه غذاهایی استفاده کینم ؟

برای قدرت بینایی از چه غذاهایی استفاده کینم ؟

چشم اولین قسمت از بدن است که برای هر کسی چه غریبه و چه دوست جلب توجه می‌کند. اصطلاحی وجود دارد که میگوید چشم پنجره‌ای رو به روح انسان‌ها است. واقعاً همین طور است یعنی از طریق چشم‌ها می‌توان به داخل بدن نفوذ کرد و به طور کلی چشم سلامت عمومی را مشخص می‌کند.

در‌ واقع وضعیت سلامتی یا ناراحتی هر قسمت از بدن مخصوصاً کبد، دیابت و مشکلات قلبی عروقی با بررسی مردمک چشم مشخص می‌شود. اما جدا از وضعیت سلامتی درونی بدن، با یک رژیم غذایی سالم می‌توان سلامتی و زیبایی چشم را افزایش داد.

سلامت

ازجمله خوراکی‌های مفید عبارتند از:

۱-سبزیجات برگدار از قبیل کلم، کاهو و اسفناج به دلیل میزان آنتی اکسیدان فراوان خاصیت سم زدایی دارند و با خوردن آنها روند پیری کاهش و سلامتی و زیبایی پوست و مخصوصاً چشم‌ها افزایش می‌یابد.

۲-زغال اخته از میوه‌هایی است که دارای مواد معدنی ضروری و آنتی اکسیدان بالاست که برای سلامتی بدن مخصوصاً زیبایی و درخشانی چشم‌ها مفید است.

۳-تربچه یک غذای فوق العاده دیگر است که با تمیزکردن کبد و کلیه و خون، برای داشتن چشمانی سالم و درخشنده لازم است.

۴- میوه‌ها و سبزیجات زرد و نارنجی رنگ مخصوصاً سیب زمینی شیرین، زردآلو، کدوحلوایی و هویج حاوی ویتامین آ هستند که برای سلامتی و زیبایی پوست و چشم عالی می‌باشند.

۵-حبوبات از قبیل نخود، لوبیا و عدس حاوی روی هستند. ویتامین آ با کمک روی به ترمیم بافت چشم و ناخن کمک می‌کند و باعث درخشندگی چشم می‌شود.

به طور کلی در یک رژیم غذایی هر چه میزان مصرف میوه و سبزیجات بیشتر و تنوع آنها نیز بیشتر باشد و علاوه بر نوشیدن آب زیاد، مقدار مصرف نوشیدنی‌های طبیعی دیگر نیز بالا باشد، بدن کاملاً سم‌زدایی می‌شود و سلامتی کل بدن از جمله چشم، پوست و مو که ظاهر بدن هستند و مخصوصاً زیبایی چشم افزایش می‌یابد.

البته به هیچ وجه گفته نمی‌شود که مواد ضروری دیگر از قبیل گوشت، غلات و لبنیات حذف شوند بلکه با رعایت اعتدال در مصرف این گروه از مواد، باید میزان میوه و سبزیجات و نوشیدنی‌ها را افزایش داد.

 

منبع: salamatsho.ir

امتیاز 5.00 ( 2 رای )
اشتراک گذاری مطلب
به آسانی ما را دنبال کنید :) کانال تلگرام

Copyright Asemoona.com© 2017 - Allrights Reserved.